• Белая иконка facebook

© 2017  Artpartner.cz

 

 

       
 

 

 

ART Partner CZ s.r.o., IČ 28491963, Ocelářská 2457/7, 190 00, Praha 9
Z obchodního rejsříku, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 145512

Reklama:
Veškerá tajemství kosmetiky Dzintars spočívají v jejím přírodním původu. Firemní internetový obchod: www.dzintars-shop.eu

Večer muzikálových hitů a symfonických písní s Marinou Vyskvorkinou a Kryštofem Markem

Kouzelné propojení muzikálových hitů a symfonických písní v podání Mariny Vyskvorkiny v jediném pražském vystoupení se symfonickým orchestrem!

9. dubna - PRAHA, divadlo HYBERNIA

Nenechte si ujít její nádherný soprán v nejznámějších melodiích  A.L.Webera a Leonarda Bernsteina! V části koncertu zazní také symfonický cyklus písní současného českého skladatele, a zároveň dirigenta koncertu, Kryštofa Marka. Nechte se unést plným zvukem symfonického orchestru a jedinečnou interpretací písní v podání Mariny Vyskvorkiny!

Marina Vyskvorkina je sopranistka ruského původu, jejíž mezinárodní kariéra začala v roce 1998, kdy absolvovala Národní akademii hudby v Oděse. Ještě při studiích se stala absolutní vítězkou 32. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. 

V roce 2000 zvítězila v Mezinárodní pěvecké soutěži Gianfranco Masini Credem v italském Reggio Emilia. V témže roce získala angažmá ve Státní opeře Praha, kde ztvárnila nespočet rolí včetně své milované Violetty z Vedriho opery La traviata. Tato role ji doprovázela po celém světě – při hostování ve Vídeňské státní opeře, ve Státní opeře Hamburg, v tokijském Novém národním divadle, v amerických městech Boston, Baltimore a Los Angeles.

V letech 1998 až 2011 byla sólistkou Státní opery Praha, kde vystoupila rovněž jako Ophélie (Thomas: Hamlet), Královna noci (Mozart: Kouzelná flétna) a Oscar (Verdi: Maškarní ples). Marina Vyskvorkina byla sólistkou Opery Národního divadla. V operních domech ve Vídni, ve Stamfordu, v Parmě, Piacenze, Karlsruhe a Praze ztvárnila titulní roli Donizettiho Lucie di Lammermoor.

V Berlíně a v Praze účinkovala jako Musetta (Puccini: Bohéma), zpívala i Giuliettu (Bellini: Kapuleti a Montekové) v Teatro Massimo Bellini v Catanii, Juliette (Gounod: Roméo et Juliette) v Connecticutu a Manon (Auber: Manon Lescaut) na festivalu v irském Wexfordu.

V Národním divadle v Brně zpívala trojroli Olympie, Giulietty a Antonie v Offenbachových Hoffmannových povídkách. Z jejích koncertních vystoupení lze uvést mj. Brahmsovo Německé requiem, Debussyho Utrpení sv. Šebestiána, Mahlerovu 2. symfonii, Schumanovo Requiem či Poulencovo Gloria. Spolupracovala s takovými dirigenty jako je např. Serge Baudo, Zdeněk Mácal, Tamás Vásáry, Howard Griffiths nebo Graeme Jenkins.

Kryštof Marek - skladatel, textař, dirigent, aranžér a v neposlední řadě jazzový klavírista, který od konce 80. let minulého století spolupracuje na mnoha hudebních a divadelních projektech v širokém spektru hudebních žánrů. Dlouhodobě působí jako autor a dirigent v divadle Studio DVA, v Hudebním divadle Karlín, pravidelně hostuje s Českým národním symfonickým orchestrem a dalšími symfonickými orchestry. Kontinuálně komponuje svá díla pro koncertní sály, divadla, TV, film, Český rozhlas ad.

V roce 2014 uvedl světovou premiéru svého klavírního koncertu f moll Brána k zahradám s Karlovarským symfonickým orchestrem, Cyklus symfonických písní s Komorní filharmonií Pardubice, světovou premiéru koncertu pro anglický roh Srdce zahrad v provedení Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Průběžně jsou hrána i jeho další symfonická díla – houslový koncert Klíč k zahradám, symfonická suita Legendy magické Prahy, nebo velmi úspěšná Sinael Jazz Symphony.

V roce 2016 v Praze v rámci slavnosti Navalis dirigoval velký houslový koncert Mysterium sv. Jana Nepomuckého, který napsal pro Gabrielu Demeterovou. Další úspěšnou premiéru měla ve stejném roce i další jeho kompozice Midnight Pictures - vocal jazz symphony. V květnu 2017 uvedl v Praze své nové vokálně instrumentální dílo T.A.C.V. I. 

V roce 2018 opět dirigoval v rámci Navalis svou novou symfonii Venezia di San Giovanni Nepomuceno pro symfonický orchestr a smíšený sbor. Jeho nejnovějšími projekty jsou Tichá cesta noci – vokálně instrumentální jazzová suita a pro divadlo Studio DVA Malý princ. Autorsky spolupracuje s divadlem Studio DVA již dlouho – především caron;ím Vánoční koleda a Děvčátko - Vánoční příběh (hudba a texty písní). Laterna Magika uváděla šest let inscenaci Legendy magické Prahy s jeho symfonickou hudbou. Výrazná je jeho spolupráce s ČRo, v jejímž rámci zrealizoval více než tři desítky hudebních dramatizací.

V prosinci 2017 napsal pro TV soutěžní skladbu Eurovision Young Dancers. Je pravidelným hostem MHF Prague Proms. Dirigoval např. koncerty Jamese Morrisona, Lalo Shifrina ad. Komponuje a aranžuje také hudbu pro big bandy – s Bigbandem sv. Blažeje představil své kompozice např. na prestižních festivalech v Montreux a v Londýně. Jako klavírista působí již dvacet let v triu Josefa Vejvody. Vydal mnoho autorských CD (mj. Venezia di San Giovanni Nepomuceno, T.A.C.V . I., Legendy magické Prahy, sólový klavírní recitál Calm Presence, Sinael Jazz Symphony, Midnight Pictures; Mysterium sv. Jana Nepomuckého, Vánoční koleda, Děvčátko – Vánoční příběh ad.). V roce 2017 obdržel Českého lva za hudbu k filmu Masaryk.