top of page

V ČR vystoupí Soubor písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny s programem "Bojovníci světla"

V prosinci 2022 bude Česká republika hostit turné Zasloužilého akademického souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny s koncertním programem „Bojovníci světla“. Umělci během týdne navštíví pět měst republiky.

Soubor byl založen v Kyjevě v roce 1939 a je jedinečným spojením sborového zpěvu, mistrovské choreografie a uchvacující symfonické hudby. Na pódiu zároveň vystoupí 100 umělců.


"Bojovníci světla" není o nic méně velkolepá a kvalitní show než vystoupení ve světě slavnějšího ruského souboru "Alexandrovců", který do České republiky přijížděl po mnoho let a vždy se setkával s úspěchem. Od anexe Krymu v roce 2014 jsou koncerty ruského souboru v českých městech pravidelně bojkotovány aktivisty, kteří v něm vidí nástroj hybridní války a propagandy militantního imperialismu. Jak čas ukázal, Putinův režim skutečně využíval kulturu pro své politické a dobyvačné účely. Pár dní po totální invazi na Ukrajinu byly koncerty Alexandrovců v České republice zrušeny.

Na rozdíl od ruského souboru je představení „Bojovníci světla“, Souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny, nenese žádnou nepřátelskou propagandu – jeho poslání je výhradně mírové. Pestrobarevné představení má za úkol pobavit české publikum, seznámit je s rozmanitostí ukrajinské kultury a prostřednictvím lidových a vojenských písní z různých dob vyprávět o hrdinských hrdinech ukrajinského lidu v boji za svobodu a nezávislost.


Kromě toho soubor předvede světoznámá mistrovská díla klasické, jazzové, popové a rockové hudby, která se stanou jakýmsi mostem evropské kulturní jednoty. Představení nenechá nikoho lhostejným, dotkne se duší a srdcí každého. Jedinečná a pestrá škála hlasů sólistů i souboru jasně ukáže, že Ukrajinci jsou jedním z nejrozezpívanějších národů na světě.


V prosinci čeká české publikum první seznámení s „Bojovníky světla“ a silami, vyzbrojenými hudbou. Je to nezapomenutelný kulturní zážitek a velká událost, kterou si nesmíte nechat ujít. Délka koncertu je 150 minut. Soubor vystoupí v těchto městech:

14.12.2022 - HRADEС KRÁLOVÉ, Kongresové centrum Aldis

15.12.2022 - PRAHA, Kongresové centrum Praha

16.12.2022 - PRAHA, Kongresové centrum Praha

18.12.2022 - BRNO, Městská hala VODOVA

19.12.2022 - ZLÍN, Kongresové centrum Zlín

20.12.2022 - OSTRAVA, Multifunkční aula Gong


Vstupenky jsou již v prodeji. Koupit je můžete na těchto odkazech:

www.ticket-online.cz www.ticketportal.cz
bottom of page