top of page
VIRSKY SHOW - dobročinné světové turné pro Ukrajinu, 21. dubna Praha, Divadlo Hybernia

Dobročinné světové turné Národního zasloužilého akademického tanečního souboru Ukrajiny Pavla Virského - VYRSKY SHOW


Slavná ukrajinská skupina za 85 let své existence odehrála desítky tisíc tanečních čísel, získala si statisíce diváckých srdcí a proslavila Ukrajinu po celém světě.

21.4.2022 - PRAHA, Divadlo HYBERNIA

 

VIRSKY SHOW je jedinečný fenomén v dějinách ukrajinské kultury. Je to národní dědictví, zosobnění síly, ducha a identity ukrajinského lidu.
 

Každý tanec souboru je skutečným mistrovským tanečním dílem: dynamická ukrajinská energie, pestré národní kostýmy, kolorit a plastické taneční pohyby, na které nelze zapomenout.
 

Virtuozita, mistrovství a originální interpretace lidových stylů právem řadí soubor mezi nejlepší taneční soubory světa.
 

Legendární soubor vyráží na dobročinné turné a brzy vystoupí v Polsku, České republice, Maďarsku, Německu, Itálii, Bulharsku, Turecku, Francii, Nizozemsku, Izraeli a Gruzii.
 

Během koncertů budou vybírány finanční prostředky na podporu oblasti kultury a umění na Ukrajině, která dnes tolik trpí pod ozbrojenou agresí Ruska.


Toto turné je podporováno Ministerstvem kultury a informační politiky Ukrajiny a Státní agenturou Ukrajiny pro umění a umělecké vzdělávání.

Dobročinný koncert na podporu Ukrajiny. Finanční prostředky, získané z koncertu, půjdou na pomoc Ukrajině.

bottom of page